خلیج فارس آی تی
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مزایا و معایب استفاده از برد هوشمند در کلاس درس

مزایا و معایب استفاده از برد هوشمند در کلاس درس

مزایا و معایب استفاده از برد هوشمند در کلاس درس

همان طور که می دانید ویدئو پروژکتور و برد هوشمند از جدید ترین تجهیزات آموزشی هستند که به طور گسترده در مدارس و دانشگاه ها استفاده می شود، به کار بردن این تجهیزات در کلاس های آموزشی به این معنا نیست که شیوه های سنتی آموزش کاملا منسوخ هستند.

بررسی مزایا و معایب استفاده از برد هوشمند در کلاس درس

در اینجا می خواهیم به بررسی مزایا و معایب استفاده از برد هوشمند در کلاس درس بپردازیم و برخی از نکات مفید و همچنین مضرات برد هوشمند را از نقطه نظر معلمان بررسی کنیم.

از نظر معلمان استفاده از برد هوشمند مدارس، باعث می شود که دانش آموزان بیشتر به آمدن پای تخته ترغیب شوند و دانش و اطلاعات خود را به سایر همکلاسی های خود ارائه دهند.

همان طور که قبل تر هم گفته شده وایت برد هوشمند قابلیت اتصال به اینترنت را دارد به این ترتیب آموزگار می تواند در مبحث های مختلف با استفاده از تصاویر و فیلم های واقعی، مطالب را به شاگردان توضیح دهد.

یادگیری راحتتر

مثلا برای یادگیری در مورد حیوانات، با استفاده از این امکانات جدید می توان علاوه بر عکس جانوران، فیلم هایی از زندگی آنان در طبیعت یا باغ وحش نیز برای بچه ها نمایش داد.

برای آموزش زبان، به جای جستجوی روزنامه ها، مجله ها و برش آنها و یا حتی پرینت گرفتن از سایت ها، معلم می تواند مطالب مورد نظر خود را روی وایت برد هوشمند آماده کند و هر زمان که خواست بر روی برد نمایش دهد.

بردهای هوشمند علاوه بر مزایای زیادی که دارند، دارای کاستی هایی نیز هستند و ممکن است مشکلاتی را در روند آموزش ایجاد کنند.

از جمله این که قبل از به کارگیری وایت برد یا تخته سفید هوشمند در کلاس های یک مدرسه، ابتدا معلمان باید شیوه های استفاده از این تجهیزات را به خوبی بیاموزند.

همچنین لازم است که معلم برای آماده کردن مطالب آموزشی، زمان بیشتری صرف کند، علاوه بر این، امکان محدود شدن تعامل بین دانش آموزان نیز در برخی موارد وجود دارد.

۱
۲
۳
۴
۵

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

دیدگاه شما
استفاده از مطالب بلاگ فروشگاه خلیج فارس آی تی برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام و لینک به منبع بلامانع است. تمام حقوق این وب سایت متعلق به خلیج فارس آی تی می باشد.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.