خلیج فارس آی تی
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

راهنمای خرید دستگاه پرفراژ چک

راهنمای خرید دستگاه پرفراژ چک

راهنمای خرید دستگاه پرفراژ چک

پرفراژهای چک از جمله کالاهای اداری-بانکی می‌باشند که به منظور درج مکانیکی و امن تر اعداد و ارقام بر روی برگه ی چک در سازمان ها و ارگان های مختلف استفاده می شوند.

دستگاه‌های پرفراژ چک با توجه به ساختار خود قادرند اعداد و بعضاً کاراکترهای درخواستی کاربر را به راحتی بر روی برگه چک درج کرده و با ایجاد عمق در درج این اعداد و درنتیجه برجسته شدن پشت چک، حالت خاصی را به آن‌ها داده که مانع از جعل و تقلب در تبادلات چک می شود.

در‌واقع پرفراژهای چک، توسط سازمان ها و ارگان هایی که به مقوله امنیت مبادلات مالی خودتوسط چک اهمیت زیادی می‌دهند مورد استفاده بسیار قرار می‌گیرد.

از جمله مزیت‌های دیگر چاپ ارقام توسط یک دستگاه پرفراژ می‌توان به پخش نشدن جوهر بر روی چک اشاره کرد که این ویژگی علاوه بر چک ها، برای ثبت موارد عددی، در برخی اسناد مهم نیز کاربرد خواهد داشت.

در این بین، انتخاب پرفراژی که بهره وری بیشتری برای سازمان و کار شما داشته باشد به نوع و حجم کاری شما بستگی دارد. برای مثال در صورتی که از این دستگاه زیاد استفاده نمی‌کنید اما در همان حجم کاری نیز نگران امنیت کار خود هستید پرفراژهای دستی به شما پیشنهاد می‌شود که مصرف انرژی نداشته و از قیمت پایین‌تری نسبت به مدل های برقی برخورداند؛ اما امروزه دیگر این مدل ها کمتر در بازار به چشم می‌خورد.

 

خرید دستگاه پرفراژ چک

نوع دیگر پرفراژهای چک

نوع دیگر پرفراژهای چک، منتسب به انواع برقی آن است که می‌توان گفت سهولت بیشتری را برای کاربر به همراه داشته و از دقت بالاتری برخوردارند زیرا همانطور که می‌دانید برای چاپ اعداد توسط نمونه‌های دستی می بایست دسته‌ای را چرخانده و با انتخاب اعداد به چاپ آن‌ها اقدام نمایید اما در پرفراژهای برقی دخالت کاربر در امر چاپ اعداد به حداقل رسیده و تنها با شماره گیری این اعداد در صفحه‌کلید تعریف شده و فشردن کلید تأیید، می‌توان اعداد چاپ شده عمیق را بر روی کاغذ چک مشاهده کرد.

وجود صفحه نمایش نیز به کاربر کمک می‌کند تا از درستی فرمان خود به دستگاه اطمینان یافته و یا در صورت اشتباه به اصلاح آن بپردازد؛ امکان اصلاح قبل از عملیات پرفراژ از جمله ویژگی‌های مثبت یک پرفراژ برقی است.

تعداد ارقام قابل نمایش توسط یک پرفراژ از عواملی است که انواع مختلف پرفراژهای برقی چک را تعریف می‌کند که عبارتند از:

پرفراژ چک ۱۰ رقمی

معمولاً استفاده از پرفراژهای ۱۶ رقمی تنها در مواردی کاربرد دارد که مبادلات با مبالغ بسیار بالا انجام می‌شود و نیازمند چاپ اعداد بسیار بزرگ می باشد. به عنوان مثال بانک ها و مؤسسات مالی بهتر است از پرفراژهای ۱۶ رقمی که توانایی چاپ ۱۶ کارارکتر را دارند استفاده کنند.

دستگاه‌های پرفراژ چک توانایی چاپ کاراکترهایی نظیر کاما (,) برای جداسازی ارقام، همچنین چاپ لوگوی سازمان و مواردی از این دست را افزون بر چاپ ارقام دارا می باشند.

البته قابل ذکر است که برخی از این موارد، حالت‌های سفارش سازی شده یک دستگاه پرفراژ بوده و در حالت پایه در تمامی دستگاه‌های پرفراژ چک ممکن است موجود نباشند.

بعد از چاپ ارقام در محل مشخص بر روی یک برگ چک می‌توان واحد پول مورد نظر را نیز در کنار آن به چاپ رساند.

برای برخی از پرفراژها تنها یک واحد پولی تعریف شده و فقط می‌توان بعد از ارقام درج شده، کلمه ریال را توسط دکمه کنترل تعیین شده، چاپ نمود.

اما بعضی دیگر از این دستگاه‌های پرفراژ برقی، از آپشن های بیشتری برخوردار اند که در آن‌ها چند واحد پولی پرکاربرد مانند دلار،یورو و… تعریف شده است.

برندهای نام آشنا

برای کاربری که قصد خرید یک دستگاه پرفراژ چک را دارد برندهای مکس، کاتیگا و پروتک از نام های آشنا از نظر اعتبار و کیفیت می‌باشد و یکی از پارامترهای تعیین کننده در مورد قیمت پرفراژها نیز کشور سازنده آن‌ها می‌باشد که معمولاً برای خرید نمونه‌های ژاپنی نسبت به مدل های چینی می بایست بودجه بیشتری را صرف کرد.

این دستگاه‌ها معمولاً دارای طول عمر بسیار بالایی هستند و تنها در صورت چاپ کمرنگ و کاهش جوهر نمد، باید به فکر شارژ کردن جوهر آن‌ها باشید که جوهرهای آن‌ها هم به راحتی از بازار قابل تهیه و شارژ شدن اند، در صورت مستهلک شدن نمد آن نیز، خرید آن‌ها از لوازم التحریری ها ممکن است و می‌توان گفت بجز آن، اجزای مصرفی دیگری برای یک دستگاه پرفراژ تعریف نشده است.

از جمله موارد امنیتی که برای کاربر یک دستگاه پرفراژ وجود دارد امکان تعریف کلمه عبور برای آن است که شروع به کار دستگاه تنها با وارد کردن این کد ممکن بوده و معمولاً اکثر پرفراژها دارای آن‌ می باشند.

برگرفته از سایت: hsoonshop.com

۱
۲
۳
۴
۵

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

دیدگاه شما
استفاده از مطالب بلاگ فروشگاه خلیج فارس آی تی برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام و لینک به منبع بلامانع است. تمام حقوق این وب سایت متعلق به خلیج فارس آی تی می باشد.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.