خلیج فارس آی تی
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

انواع دستگاه استوک و محاسن یا معایب آنها+ تشخیص دستگاه استوک اصل

انواع دستگاه استوک و محاسن یا معایب آنها+ تشخیص دستگاه استوک اصل

انواع دستگاه استوک و محاسن یا معایب آنها+ تشخیص دستگاه استوک اصل

مزایای دستگاه کپی استوک

خب به طور کلی می توان گفت که دستگاه های استوک، در واقع نوعی محصول دست دوم است که مشکلات آن برطرف شده و بی نقص کار می کند.

علی رغم عمر بالای این محصول، دستگاه استوک مزایایی هم دارد که باعث می شود کاربران حداکثر کارایی را از آن دریافت نمایند.

جالب است بدانید که قیمت این دستگاه بین ۲۰ تا ۵۰ درصد از نمونه نو و آکبند آن ارزان تر است، این شاید مهم ترین مزیت دستگاه های استوک باشد.

بر خلاف تصورات رایج، دستگاه های استوک کیفیت بالایی دارد و قطعات آن اورجینال است؛ چون این دستگاه ها توسط نمایندگی اصلی سازنده سرویس و تعمیر می شوند.

همچنین این محصول تحت پشتیبانی کامل نمایندگی اصلی قرار داشته و کاربران می توانند خدمات مربوطه را به راحتی دریافت نمایند.

دستگاه های استوک، هیچ نشانه ای از گرد و خاک اضافه نداشته و ظاهر آن بسیار شبیه به دستگاه نو می باشد، بنابراین شما با خرید یک دستگاه استوک، مزایای مختلفی را دریافت خواهید کرد.

 

دستگه های استوک

معایب دستگاه فتوکپی استوک

در کنار همه مزایای ذکر شده، دستگاه کپی استوک معایب و مشکلاتی هم دارد. یکی از معایب این محصول این است که ممکن است غیر اورجینال باشد. به این معنی که دلال ها، اقدام به خرید دستگه های کپی از کاربران اروپایی نموده و بدون انجام تعمیرات، آن را به اسم استوک به کاربران عرضه می کنند.

بدیهی است که در این شرایط، دستگاه کیفیت نداشته و کاربران را دچار مشکلاتی می کند. بنابراین می توان گفت که اصلی ترین عیب استفاده از دستگاه کپی استوک ، ناتوانی کاربر در تشخیص نمونه اصل از تقلبی این محصول است.

پس برای خرید یک دستگاه استوک چند فاکتور را باید در نظر بگیریم:

۱ – کار کرد دستگاه کم باشد

۲- مصرفی آن آکبند باشد

۳- دارای شناسنامه باشد

۴- از سال تولید آن بیش از ۳ سال نگذشته باشد

۵- فروشنده باید ضمانت خرید برای مشتری ارائه کند

۶ – زمان تحویل باید فروشنده آن را نصب و راه اندازی و آموزش دهد پس درنتیجه خرید دستگاه کار کرده چندان راحت نمی باشد زیرا برای قیمت گذاری یک دستگاه کار کرده باید به چندین و چند فاکتور بالا دقت کنیم.

انواع دستگاه استوک و محاسن یا معایب آنها

۱- دستگاههای استوک اروپایی – این دستگاهها با برق ۲۲۰ ولت کار می کنند و مشکل خاصی برای استفاده آن در صورت موجود بودن قطعات و مواد مصرفی و تامین بودن آنها نیست.

۲- دستگاه استوک آمریکایی یا یا ژاپنی – این دستگاهها با برق ۱۱۰ ولت کار می کنند و چون سیستم دستگاهها بگونه ای است که بعضی قسمتهای آن با برق مستقیم شهری کار می کنند پس باید از یک تبدیل برق ۲۲۰ به ۱۱۰ استفاده شود، مشکل اساسی وقتی پیش می آید که این سیستمها دچار ایراد شوند در این صورت پیداکردن این قطعات که با برق مستقیم ۱۱۰ ولتی کار می کنند سخت خواهد بود مثلاٌ یک لامپ اسکنر یا هیتر ۱۱۰ ولتی در ایران پیدا نمی شود.

برای تشخیص یک دستگاه ۱۱۰ ولتی با ۲۲۰ ولتی به کار کردن آن با برق ۲۲۰ ولت نباید اعتماد کرد چراکه امکان دارد ترانس تبدیل داخل دستگاه کار گذاشته شود بلکه باید مشخصات برق مصرفی را در روی برچسب سریال نامبر مورد بررسی قرار داد.

تشخیص کپی استوک اصل

تشخیص دادن دستگاه کپی استوک اصل از نمونه تقلبی کار چندان دشواری نیست، از آنجا افراد سودجو با سوء استفاده از عدم آگاهی کاربران از این مورد اقدام به فروش دستگاه های بی کیفیت به جای استوک به کاربران می کنند، لازم است که نکاتی را در این مورد بدانید.

یکی از ویژگی های دستگاه استوک اصل، جدید بودن قطعات آن است، پیش از خرید حتما قطعات را بررسی کرده و در صورت قدیمی بودن قطعات، از خرید آن خودداری نمایید.

همچنین دستگاه های استوک اصل همگی دارای یک نوع پیچ و مهره در یک قسمت دستگاه می باشند.

بنابراین اگر متوجه شدید که پیچ های دستگاه با هم تفاوت داشته و یکدست نیستند، به اصل بودن آن شک کنید، خرید دستگاه استوک از مراکز معتبر نیز راه دیگری است برای اینکه فریب افراد سودجو را نخورید.

۱
۲
۳
۴
۵

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

دیدگاه شما
استفاده از مطالب بلاگ فروشگاه خلیج فارس آی تی برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام و لینک به منبع بلامانع است. تمام حقوق این وب سایت متعلق به خلیج فارس آی تی می باشد.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.